image4Ostatnio Klasa 3 udała się na wycieczkę do Polskiego Związku Niewidomych. Uczestniczyli w warsztatach dotyczących nie tylko osób niewidomych, ale także niedowidzących. Mogli zobaczyć wiele materiałów oraz narzędzi i książek. Było to bardzo ważne i pożyteczne doświadczenie dzięki któremu mogli się wiele nauczyć.

Galeria

Karolina Żyra (15.10.2017)

IMG 1870

mad hatters class 3bW tym roku Dzień Szalonego Kapelusznika obchodziliśmy w ISG w piątek szóstego października. To nie jest oficjalne święto, ale uczciliśmy ekscentrycznego Kapelusznika, kluczową postać Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carola. To nieoficjalne święto, było obchodzone po raz pierwszy w 1986 roku, w Boulder w stanie Colorado przez grupę informatyków, którzy zainspirowani przez postać z Alicji, przez cały dzień nosili wymyślne kapelusze. Uczniowie i nauczyciel naszej szkoły kochają opowieść Lewisa Carola zatem postanowili również zorganizować to święto. Ścianka do zdjęć usytuowana została przy bibliotece. Wszyscy świetnie się bawili.

Galeria

David Calladine (11.10.2017)

IMG 0029Obchody Dnia języków rozpoczęły się już w piątek (29.09) rano, gdy uczniowie wzięli udział w różnych zadaniach z językami w tle – poznawali łamacze językowe i próbowali rozpoznać języki artykułów w gazetach. Po południu dołączyli do nas rodzice by zobaczyć paradę pudeł-flag zakończoną zbudowaniem dużej wieży. Potem zarówno uczniowie jak i rodzice wzięli udział w kilku konkurencjach językowych oraz zaprezentowaliśmy filmy uświetniające naszą wielojęzykową społeczność. Pyszne przekąski przygotowane przez rodziców (ogromne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich zaangażowanych osób) pozwoliły skosztować na zakończenie smaków z różnych stron świata. Prace artystyczne (zainspirowane konturami krajów), których wernisaż odbył się w czasie obchodów na sali gimnastycznej, można nadal oglądać na korytarzu obok Dance Room. Zapraszamy.

Galeria

Małgorzata Macierzanka (11.10.2017)

IMG 190229 września uczniowie gimnazjum i liceum świętowali Dzień Języka ( Language Day ). Nagrali krótki filmik z pozdrowieniem w ich rodzimych językach, rozpoznawali flagi krajów europejskich oraz rywalizowali ze sobą w quizie wyszukując różne słowa. Jednakże, dopiero nauka kilku zwrotów po arabsku okazała się być dla nich prawdziwym wyzwaniem :)
Wiadomą rzeczą jest, iż język mówiony nie jest jedynym sposobem porozumiewania się, dlatego też uczniowie zaznajomili się również z systemem sygnalizacji flagowej, skrótami sms, językiem ciała I alfabetem Morse’a. Mimo że odszyfrowywanie wiadomości pisanej za pomocą kropek i kresek nie jest łatwe, Jurek z klasy 3 gimnazjum był pierwszym, któremu się to udało!
Spróbujcie sami:

- . / - - - / . - -
. . / - . - / - . / - - - / . - -
- - / - . - -
. - - / - . . . / - . - .
Dobrej zabawy

Galeria

Edyta Żywicka (04.10.2017)