IMG 0468Klasa 1 kończy właśnie dział dotyczący komunikacji poprzez systemy symboli i znaków. Przybliżyli nam je nasi specjalni goście- Pani Monika Gołubiew, która uczyła nas podstaw języka migowego oraz Pani Joanna Kozieł wraz ze swoimi uczniami z Zespołu Szkół Morskich, którzy wprowadzili nas w tajniki komunikacji na morzach i oceanach. Dziękujemy!

Galeria

Bernadeta Węzeł (07.12.2017)

24899865 1359474490828870 670519311854479515 n28 listopada w naszej szkole odbyło się “Święto światła”. Naszą przygodę zaczęliśmy od sprawdzenia co nas czeka w najbliższej przyszłości, a więc od tradycji lania wosku. Uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z historią Świętej Łucji, Diwali, Hanukkah, adwentu, legendą świętego Marcina oraz świętego Andrzeja , z tradycjami noworocznymi w Japonii i Chinach. Ponadto przedstawieni byli superbohaterowie używający światła. Można też było zobaczyć najpiękniejsze dekoracje świąteczne, światła wykorzystywane podczas imprez oraz zjawiska fotosyntezy i iluzji optycznej. Każda klasa przygotowała specjalną niespodziankę dla odwiedzających ich gości, taką jak gra lub quiz. Co więcej, uczniowie EISG zaprezentowali teatr cieni, który, wraz z pokazem laserowym, stanowiły kulminacyjny punkt programu. Na koniec uroczystości zapaliliśmy zimne ognie przed naszą szkołą.

Galeria

Teresa Łepek (06.12.2017)

swieto swiatla

IMG 0843W listopadzie, uczniowie klasy czwartej, wybrali się na fascynującą wycieczkę do Muzeum Emigracji w Gdyni. Dystans, który musieliśmy pokonać aby dotrzeć do muzeum był niczym w porównaniu do podróży, które odbywano w przeszłości. Dowiedzieliśmy się jak emigranci podróżowali do Stanów Zjednoczonych i innych miejsc na świecie liniami Transatlantyckimi. Podróżowanie trzecią klasą musiało być prawdziwym koszmarem. Powiedziano nam, że w jednej kajucie mogło znajdować się ponad sto osób, gdy ktoś z nich dostawał chorobę morską, przebywanie w kajucie musiało być naprawdę nieprzyjemne. Podróżowanie w klasie ekonomicznej samolotem, w porównaniu z tym jak podróżowano kiedyś, to po prostu luksus. Wyobraźcie sobie jak ekscytujące musiało być dotarcie do Ellis Island i do Nowego Jorku. Dowiedzieliśmy się również, że świat stał się o wiele mniejszy niż w czasach tamtej emigracji, a wyjazdy dużo łatwiejsze. Nasza wycieczka była bardzo udana, a muzeum wprost idealne dla wszystkich zainteresowanych historią Polski.

Galeria

Dane Gerber (19.11.2017)

all90 inside voices13 października społeczność International School of Gdansk wzbogaciło się oficjalnie o 13 nowych
uczniów! Grupa dzielnych pierwszoklasistów dumnie zaprezentowała pełną gotowość do
przestrzegania obowiązków i korzystania z praw przysługujących uczniom szkoły podstawowej. Po
złożeniu przez uczniów przysięgi, Pani Dyrektor symbolicznym gestem pasowała Naszych
Pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów ISG.

Galeria

Bernadeta Węzeł (14.11.2017)