egzamin 8klasisty.png

Nasi ósmoklasiści otrzymali długo wyczekiwane wyniki egzaminu. Zarówno ciężka praca przez cały okres edukacji w szkole podstawowej, jak i solidna powtórka w okresie poprzedzającym egzamin przyniosły efekty. Znakomite wyniki z języka angielskiego, polskiego i matematyki z pewnością utorują naszym uczniom drogę do wybranych przez siebie liceów. Gratulacje! 

 

 

 

Bartosz Czech (06.07.2022)

dziensportu 01W dniach 21-go i 22-go czerwca nauczyciele wychowania fizycznego: Sebastian Kapeliński oraz Mateusz Rydzak-Moc zorganizowali rozgrywki sportowe w ramach Dnia Sportu. We wtorek uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: NY oraz Sydney, w ramach których rozgrywali turniej w grę "dwa ognie". Uczniowie (choć nie tylko, ponieważ Pani Teresa - nauczyciel matematyki - postanowiła wesprzeć swoim udziałem uczniów z grupy Sydney) z zaangażowaniem brali udział w rozgrywkach, a mecze do ostatnich sekund trzymały widzów w napięciu. Rozgrywkom towarzyszyła miła, sportowa atmosfera i świetna zabawa. Z kolei grupa Paris brała udział w sportowych aktywnościach ruchowych w środę, w trakcie których młodsi uczniowie rywalizowali w wyścigach rzędów oraz grali w „dwa ognie”. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie nie zapomną o aktywności fizycznej w czasie wakacji!

 

Galeria 

 

Sebastian Kapeliński (30.06.2022)

majamaratonczytelniczy2022Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7, Maja, została wyróżniona w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Anna Gostomska (22.06.2022)

greenschool2022 02Podczas wyjazdowej zielonej szkoły, uczniowie klas 6-8 udali się do wspaniałych miast jak Wrocław, Kudowa Zdrój, czy Praga. Podziwiali też znajdujące się w Czechach Skalne Miasto. Podczas wycieczki uczniowie odkrywali poukrywane we Wrocławiu krasnale, poznawali historię stolicy Czech, odwiedzili park muzyczny w Kudowie i podziwiali monumentalne formacje Skalnego Miasta. Mimo, że chodzenia było sporo, nasi uczniowie świetnie bawili się na wycieczce. 

 

 

 

Galeria 

 

Aleksandra Czyżykowska (20.06.2022

learningaboutcultureW minionym tygodniu uczniowie klas 4, 6, i 7 poznawali lepiej otaczającą ich kulturę. Uczniowie klasy 4 przygotowali prezentacje multimedialne o swojej tożsamości kulturowej oraz o dziedzictwie kulturalnym i naturalnym ich ojczyzn. Uczniowie klasy 6 opowiadali o swoich ulubionych książkach. Na zajęcia zaprosili uczniów klasy 3. Uczniowie klasy 7 brali udział w projekcie edukacyjnym z języka polskiego. Dotyczył on tekstów kultury ze szczególnym uwzględnieniem piosenki jako utworu, którego tekst można analizować i interpretować niczym utwór literacki. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne o swoich ulubionych piosenkach, omawiając ich treść, formę i znaczenie. W zajęciach wzięli również udział uczniowie klasy 8 oraz 6.

 

 Galeria 

 

Anna Gostomska (11.06.2022)