190213murals newsOstatni Unit PYP w klasie 1 dotyczył naszej wyobraźni oraz tego, jak może być ona użyta do zmiany naszego otoczenia. Aby doświadczyć i zobaczyć te zmiany na własne oczy, wybraliśmy się na wycieczkę do otwartej Galerii Zaspa z pięknymi muralami stworzonymi przez artystów z całego świata. Czy wiecie co te ogromne malowidła oznaczają? 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

Aleksandra Patalon (13.02.2019)

190213readingcompetition newsPo raz trzeci uczniowie klasy 5- tej biorà udział w Konkursie Czytelniczym Języka Angielskiego “ Czytanie pobudza wyobraźnię” dla uczniòw szkòł podstawowych w Gdańsku. Każdego miesiàca, dzieci muszà przeczytać jednà ksiàżkę i napisać test w oparciu o nià, Pierwszà lekturà był Zaczarowany Ogròd,, potem Opowieść Wigilijna, a w tym miesiàcu- Wyspa Skarbòw. Liczba punktòw z testu, ktòrà uczestnicy konkursu otrzymujà każdego miesiàca będzie dodana, a zwycięzca - uczeń z największà liczbà punktòw zostanie wyłoniony w czerwcu.
Powodzenia! :)

 

Galeria

Edyta Caban-Żywicka (12.02.2019)

Zachęcamy do zapozania się z ofertą i zasadami rekrutacji do 4-letniego liceum HISG.

Oferta

Zasady rekrutacji

190201dodgeball8 stycznia rezprezentacja dziewcząt z klas 4 i 5 wzięły udział w drugiej rundzie rozgrywek w dwa ognie.W grupie znalazły się z SP 38, SP 12 i SP 85. Mecze z tak zaciekłymi i doświadczonymi rywalami było bardzo wartościowym doświadzczeniem. Mimo ogromnego wysiłku, ducha walki i entuzjazmu dziewczetom nie udało się dojść do rozgrywek finałowych. Jednakże nie to jest najważniejsze! Radość z gry została a my mamy apetyt na więcej!

 

 

 

Aleksandra Czyżykowska (01.02.2019)

190201grade4experiments newsW minionym tygodniu Grade 4 poznała historię Marii Skłodowskiej-Curie, słynnej fizyczki i chemiczki, która prowadziła badania nad radioaktywnością i była pierwszą kobietą-laureatką Nagrody Nobla. Na zajęciach czytaliśmy o jednej z jej lekcji fizyki, na której pokazywała swoim studentom, jak udowodnić, że woda jest cięższa od powietrza. Grade 4 przeprowadziła taki sam eksperyment. Uczniowie wykonali również plakaty, na których zaprezentowali swoje własne pomysły na wynalazki.

 

Galeria

Anna Gostomska (01.02.2019)