181001languagesday newsW ostatni piątek 28 września obchodziliśmy w szkole Dzień Języków, będący też 8 rocznicą powstania szkoły. Podczas tygodnia poprzedzającego obchody ogłoszony został konkurs na plakat obrazujący różne państwa świata. Efekty pracy sporej grupy uczniów udekorowały salę gimnastyczną w czasie obchodów oraz zostały ocenione w głosowaniu on-line. W piątek klasy starsze przedstawiały prezentacje dotyczące różnych krajów oraz rozwiązywały językowe łamigłówki. Młodsze m.in. rozrysowały mapę myśli dotyczącą nauki języków obcych.
Popołudniowa uroczystość z udziałem całej społeczności szkolnej rozpoczęła się paradą flag, przy akompaniamencie tegorocznych hitów z każdego kraju, pokazującą ogromną narodową różnorodność ISG. Był konkurs dotyczący języków świata, quiz pt. „Iloma językami mówisz?” oraz filmy pokazujące naszych uczniów i nauczycieli mówiących w swoich ojczystych i regionalnych językach. Całość tradycyjnie już zakończyła się ucztą dla podniebienia dzięki wsparciu rodziców, którzy przynieśli różne potrawy i przekąski oraz możliwością rozmów i integracji między rodzicami, nauczycielami i uczniami.

W ten oto radosny sposób rozpoczęliśmy serię tegorocznych wydarzeń w szkole. Już dziś zapraszamy na kolejne imprezy.

Małgorzata Macierzanka (1.10.2018)