200330grade4provocation newsWyjątkowe podziękowania dla Mrs Lori oraz Grade 4

Pomyślałam, że wspaniale byłoby pokazać, co zrobili dzisiaj uczniowie klasy 4. Zaczęliśmy właśnie nowy Unit „Jak się organizujemy” i z tej okazji wybraliśmy się na wirtualny spacer po okolicach szkoły i po Letnicy. Na początku przekonaliśmy się jak obecnie wygląda nasza szkoła i przestrzeń dookoła. Kiedy tylko udaliśmy się dalej ulicą Suchą, okazało się, że nagle przenieśliśmy się do czasów, kiedy rosły tam ogromne drzewa i kwitnące na biało krzewy. Kolejnym zaskoczeniem podczas spaceru były miejsca parkingowe, na których miejscu obecnie znajduje się murawa do grania, a zamiast parkingu dla rodziców po drugiej stronie ulicy dostrzegliśmy trawę i drzewa. Nowych budynków otaczających szkołę nie było wcale! Znalazły się tam za to inne, których niestety nie sposób już dzisiaj zobaczyć. Celem naszej wycieczki było dostrzeżenie różnic pomiędzy okolicą sprzed kilku lat, a jej obecnym wyglądem oraz zastanowienie się dlaczego te zmiany zaszły.

Lori Farquhar (31.03.2020)