High International School of Gdansk
Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

hisg gfx 01

edukacja domowa

Drogi Uczniu!
Decydując się na edukację domową w HISG, wybierasz

 • samodzielność zarządzania czasem

  To Ty decydujesz, kiedy będziesz się uczył. Nie obowiązuje Cię tradycyjny plan lekcji. Możesz samodzielnie kształtować go tak, aby sprzyjał Twojemu stylowi uczenia się i pozwalał na realizację innych pomysłów. Pomożemy Ci zaplanować swoją pracę podczas warsztatów efektywnego zarządzania czasem, bo najważniejsze to mieć plan.

 • niezależność w wyborze pomocy dydaktycznych

  To Ty decydujesz, z czego będziesz korzystał podczas nauki. Edukacja domowa daje możliwość wyboru dowolnych pomocy dydaktycznych w tym podręczników. My przekażemy CI zakres materiału do opanowania w każdej klasie, ale to Ty możesz wybrać, jakie źródła pomogą Ci się uczyć. Podpowiemy też ciekawe i pomocne zasoby internetowe, z których warto skorzystać.

 • odpowiedzialność za własną naukę

  To ty decydujesz o jakości swojej edukacji. Możesz nie tylko samodzielnie wybrać źródła wiedzy, ale także uczyć się w sposób najbardziej efektywny dla Ciebie. Warto znać swój styl uczenia się, dlatego zaproponujemy warsztaty dotyczące stylów uczenia się. Odpowiedzialne podejście pozwoli Ci z sukcesem przystąpić do egzaminów klasyfikacyjnych.

 • nowoczesność podejścia do edukacji

  To Ty współtworzysz współczesny model edukacji. Wiedza jest na wyciągnięcie ręki, dostępna dla każdego. Naszą rolą jest Cię wspierać i inspirować. Dlatego w naszej ofercie znajdują się webinaria z ekspertami i ciekawymi ludźmi. Spotkania te poszerzą horyzonty, pozwolą spojrzeć na świat z wielu perspektyw. Wybrane lekcje online również mają taki cel.

 

 

hisg gfx 02

 

 

Drogi Rodzicu!
Decydując się na edukację domową dla swojego dziecka w HISG, wybierasz

 • kształtowanie samodzielności, odpowiedzialności i innowacyjność

  W czasach, gdy wiedza dostępna jest na wyciągnięcie ręki, o wiele cenniejsze są postawy prezentowane przez przyszłych absolwentów. Edukacja domowa daje możliwość rozwoju tych kompetencji bez ograniczeń systemu szkolnego. Jest to wyzwanie, które pozwala rodzicowi wychować człowieka samodzielnego, odpowiedzialnego i innowacyjnego.

 • niezależność w doborze nauczycieli i materiałów

  Rodzic wraz z uczniem decyduje o doborze materiałów i specjalistów, którzy mogą wesprzeć proces uczenia. Na etapie liceum uczeń sam jest w stanie zorganizować swoją naukę i stwierdzić, kiedy i w jakim zakresie potrzebuje wsparcia. Dostęp do materiałów renomowanych uniwersytetów z całego świata, powoduje, że nie musimy ograniczać ucznia, do jednego wskazanego podręcznika.

 • indywidualizację metod pracy w zależności od jego potrzeb

  Przejmując odpowiedzialność za edukację, otrzymujesz prawo decydowania o doborze metod a także sposobie organizacji nauki. Uczeń nie jest niewolnikiem 45 minutowych przedziałów czasowych. Nie musi spędzać w szkole od 8 do 10 godzin. Może uczyć się a jednocześnie mieć czas na realizację własnych potrzeb i spotkania z przyjaciółmi. Może też pracować w najbardziej efektywny dla siebie sposób