W naszej siostrzanej szkole działa jedyne szkolne obserwatorium astronomiczne dostępne dla wszystkich uczniów ISG, które rozpoczęło działalność w roku szkolnym 2009/2010.

Główne wyposażenie obserwatorium stanowi teleskop - refraktor apochromatyczny TEC 160ED o średnicy obiektywu 160 mm i ogniskowej 1280 mm wyprodukowany przez amerykańską firmę Telescope Engineering Company.

Teleskop jest automatycznie prowadzony za ruchem gwiazd przez urządzenie o nazwie New Atlux produkcji japońskiej firmy Vixen. Wyposażenie uzupełnia kamera do wykonywania zdjęć. W niedługim czasie przybędzie jeszcze mniejszy teleskop słoneczny, który zostanie sprzężony z teleskopem głównym.

W sierpniu 2009 roku obserwatorium nadano imię profesora Roberta Głębockiego, który był specjalistą
w dziedzinach astrofizyki i astronomii.

kliknij by przejść na stronę obserwatorium (www.obserwatorium.gfo.pl)